Projemiz kapsamında 28 girişimci kadın adayı hibe desteği aldı

Projemiz kapsamında 28 girişimci kadın adayı hibe desteği aldı

“Kadınlar için Daha Çok ve Daha İyi İşler: Türkiye’de İnsana Yakışır İş İçin Kadınların Güçlendirilmesi” projesi kapsamında gerçekleşen Mikro Hibe Yarışmasını kazanarak mikro hibe almaya hak kazanan kadın girişimci adaylarının isimleri belli oldu.

Bu çerçevede, projemiz kapsamında girişimcilik eğitimi alan ve yarışmada başarılı bulunan toplam 28 girişimci kadın adayının her birine 2.000 A.B.D. doları mikro hibe verildi.

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işbirliği ve İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı (SIDA) kanalıyla İsveç finansmanı ile yürütülmekte olan proje kapsamında proje illeri olan Konya’da 50, Bursa’da 150, İstanbul’da 100 ve Ankara’da 100 kadın girişimcilik ve mentörlük eğitimi alarak Mikro Hibe Yarışmasına başvurmaya hak kazanmıştı.

Verilen mikro hibe ile iş kurma aşamasında kadın girişimci adaylarının teşvik edilmesi ve ihtiyaç duyulan giderlerin karşılanmasına destek olmak amaçlanıyor.

Mikro Hibe Yarışmsını kazanan adayların tam listesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

MİKRO HİBE YARIŞMASINI KAZANAN ADAYLARIN LİSTESİ

Feature 1 title

1919 yılında kurulmuş olan Uluslararası Çalışma Örgütü, ILO, insan haklarının, sosyal adaletin ve çalışma haklarının iyileştirilmesi için çalışan bir Birleşmiş Milletler ihtisas kuruluşudur.

Feature 2 title

İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı (SIDA), dünyadaki yoksulluğu azaltmak amacıyla, İsveç parlamentosu ve hükümeti adına çalışan bir kamu kurumudur ve Türkiye'de, Türkiye'nin Avrupa Birligi'ne katılım sürecini desteklemektedir.

Feature 3 title

Türkiye İş Kurumu, işgücü piyasası ihtiyaçları doğrultusunda iş ve işçi bulmaya aracılık hizmetini etkin bir şekilde sunmayı ve işgücünün istihdam edilebilirliğini artırmaya yönelik aktif programlar yoluyla istihdamı kolaylaştırmayı hedeflemektedir..

“Kadınlar İçin Daha Çok ve Daha İyi İşler: Türkiye’de İnsana Yakışır İş için Kadınların Güçlendirilmesiprojesi, ILO ve İŞKUR işbirliği ve İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı (SIDA) kanalıyla İsveç finansmanı ile yürütülmektedir.

Proje ile ilgili faaliyetleri sosyal medyadan takip edebilirsiniz.