Ankara Dünyagöz Hastanesi Kadın ve Erkek Çalışanlarına Cinsiyet Eşitliği Semineri Verildi

Ankara Dünyagöz Hastanesi Kadın ve Erkek Çalışanlarına Cinsiyet Eşitliği Semineri Verildi

ILO’nun yürüttüğü “Kadınlar İçin Daha Çok ve Daha İyi İşler” projesi kapsamında Ankara Dünyagöz Hastanesi çalışanlarına 15 Aralık 2016 tarihinde Ankara’da toplumsal cinsiyet eşitliği semineri verildi.

Kadın ve erkek hastane personelinin ilgi gösterdiği ve interaktif bir yöntemle ve “Eşitliği Destekliyorum” sloganıyla verilen seminerde katılımcılara toplumsal cinsiyet kavramı, toplumsal cinsiyet roller, toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin sonuçları ve çalışma hayatındaki etkileri ile konuya ilişkin dünyadan ve Türkiye’den iyi uygulamalar konusunda bilgi verildi.

img_4768

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı (SIDA)’nın mali desteği ile yürütülen proje çerçevesinde Kadının İnsan Hakları-Yeni Çözümler Derneği (KİH-YÇD) tarafından verilen seminerin açılış konuşmasını proje koordinatörü Ebru Özberk Anlı yaptı.

img_4761

“Eşitlik kazandırır” diyen Anlı toplumsal cinsiyet eşitliği konusundaki farkındalığın gerek aile ve toplumu gerekse bu eğitimi çalışanlarına sağlayan kurumları ve ülkeyi daha da güçlendireceğini ifade etti.

KİH-YÇD eğitmeni Gülşah Emine Seral’in verdiği seminer sonunda Dünyagöz Ankara Hastanesi Direktörü Hüseyin Kılavuz’a ve İnsan Kaynakları Sorumlusu Fuat Köysüren’e teşekkür belgesi sunuldu.

gulsah

Köysüren’e Teşekkür Belgesi SIDA’dan Proje Yöneticisi Selin Yaşamış; seminere katılamayan Kılavuz’un teşekkür belgesi ise Dünyagöz Hastanesi Sincan Şubesi Müdürü Şerafettin Gündüzalp’e Seral tarafından takdim etti.

fuat

sincan

Feature 1 title

1919 yılında kurulmuş olan Uluslararası Çalışma Örgütü, ILO, insan haklarının, sosyal adaletin ve çalışma haklarının iyileştirilmesi için çalışan bir Birleşmiş Milletler ihtisas kuruluşudur.

Feature 2 title

İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı (SIDA), dünyadaki yoksulluğu azaltmak amacıyla, İsveç parlamentosu ve hükümeti adına çalışan bir kamu kurumudur ve Türkiye'de, Türkiye'nin Avrupa Birligi'ne katılım sürecini desteklemektedir.

Feature 3 title

Türkiye İş Kurumu, işgücü piyasası ihtiyaçları doğrultusunda iş ve işçi bulmaya aracılık hizmetini etkin bir şekilde sunmayı ve işgücünün istihdam edilebilirliğini artırmaya yönelik aktif programlar yoluyla istihdamı kolaylaştırmayı hedeflemektedir..

“Kadınlar İçin Daha Çok ve Daha İyi İşler: Türkiye’de İnsana Yakışır İş için Kadınların Güçlendirilmesiprojesi, ILO ve İŞKUR işbirliği ve İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı (SIDA) kanalıyla İsveç finansmanı ile yürütülmektedir.

Proje ile ilgili faaliyetleri sosyal medyadan takip edebilirsiniz.