“Cinsiyete Dayalı Ücret Açığını Anlamak” Konulu İnfografiğimiz Yayınlandı

“Cinsiyete Dayalı Ücret Açığını Anlamak” Konulu İnfografiğimiz Yayınlandı

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından yayınlanan ‘Küresel Ücretler Raporu 2018/2019’ çerçevesinde ILO Türkiye Ofisi tarafından farkındalık artırmak amacıyla “Cinsiyete Dayalı Ücret Açığını Anlamak” başlıklı bir İnfografik çalışması hazırlandı.

İnfografik, ILO Türkiye Ofisi tarafından İsveç Uluslararası Kalkınma Ajansı (SIDA) finansal desteğiyle yürütülmekte olan “Kadınlar için Daha Çok ve Daha İyi İşler: Faz II” Programı çerçevesinde 8 Mart 2019 Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle hazırlanmıştır.

Infografiğe aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

Cinsiyete Dayalı Ücret Açığı İnfografiği

Feature 1 title

1919 yılında kurulmuş olan Uluslararası Çalışma Örgütü, ILO, insan haklarının, sosyal adaletin ve çalışma haklarının iyileştirilmesi için çalışan bir Birleşmiş Milletler ihtisas kuruluşudur.

Feature 2 title

İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı (SIDA), dünyadaki yoksulluğu azaltmak amacıyla, İsveç parlamentosu ve hükümeti adına çalışan bir kamu kurumudur ve Türkiye'de, Türkiye'nin Avrupa Birligi'ne katılım sürecini desteklemektedir.

Feature 3 title

Türkiye İş Kurumu, işgücü piyasası ihtiyaçları doğrultusunda iş ve işçi bulmaya aracılık hizmetini etkin bir şekilde sunmayı ve işgücünün istihdam edilebilirliğini artırmaya yönelik aktif programlar yoluyla istihdamı kolaylaştırmayı hedeflemektedir..

“Kadınlar İçin Daha Çok ve Daha İyi İşler: Türkiye’de İnsana Yakışır İş için Kadınların Güçlendirilmesiprojesi, ILO ve İŞKUR işbirliği ve İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı (SIDA) kanalıyla İsveç finansmanı ile yürütülmektedir.

Proje ile ilgili faaliyetleri sosyal medyadan takip edebilirsiniz.